9.11.2010 prebehlo na škole testovanie žiakov 9. ročníka - KOMPARO - z matematiky a zo slovenského jazyka.
Komparo
Imatrikulácie prvákov
Dňa 22.10.2010 sme pre žiakov prvých ročníkov pripravili imatrikulácie.Do klubovne vyzdobenej balónikmi, papierovými ozdobami prišli prváci. Spolu s nimi prišli aj druháci, ktorí sa tiež prišli pozrieť na túto slávnosť. Keď sa všetci usadili, vyšli sme zo šatne prezlečení za rozprávkové postavičky. Vystúpili sme na pódium a postavičky sa predstavili básničkami, ktoré o sebe zložili.
Najlepšia bola Šmoulinkina.
Ja som malá Šmoulinka a som samá modrinka.
Zbil ma otec do krvi ale už to nebolí.
Aj tak by som bola modrá, ved som vcera zjedla bobra.
Z čarovného klobúka si ťahali úlohy ktoré museli splniť napr.: povedať básničku, poskladať puzzle, zatancovať, …O splnení úlohy rozhodovala sova. Keď sova zaspala úloha nebola splnená. Mirko Čvirko si ich zobral k sebe do kúta. Nakoniec zo zaviazaními očami museli určovať rôzne druhy jedla. Profesor pasoval prvákov a dostali diplom a náramok. Nazáver im prišla jedna pani zahrať s bábkami divadlo. Imatrikulácia sa všetkým páčila a žezlo od nás zobrali prváci.
Víla Lila, pubertácka, kovbojka, Šmoulinka,
polovník, hasic, punkác, profesor,
carodejnica, 2 pomocnícky
Kam kráčaš
Dňa 21. októbra 2010 v telocvični našej ZŠ vystúpili už po druhýkrát umelci Jaro Gažo a Radko Pažej so svojím výchovným koncertom.
V minulom školskom roku mal ich program názov Čo je veľa, to je veľa a bol zameraný proti diskriminácii, násiliu, intolerancii a šikanovaniu. Teraz nazvali svoje vystúpenie Kam kráčaš? Chceli upozorniť na nevšímavosť dnešných ľudí , na negatívne stránky nášho života, ako sú znečistenie životného prostredia, násilie v rodine, v školách, obchod s ľuďmi a podobne. Do svojho vystúpenia sa snažili nenásilnou formou zapojiť aj žiakov, aby nielen vnímali vážnosť témy, ale aby sa zabavili, spievali a tlieskali.
Tu sú vaše ohlasy na koncert:
– Páčilo sa mi, že spievali pekné pesničky a mali tam aj elektronický bubon, ale spievali naživo. Zapájali sme sa aj my. Páčili sa mi aj veľké obrázky, ktoré boli hneď nad nimi. Ukazovali tam aj stratené osoby. Koncert sa mi veľmi páčil.
–Páčilo sa mi, že spievali pekné pesničky a ku každej pesničke premietali obrázky. Páčilo sa mi aj to, že sme mohli spievať aj tlieskať. Veľmi sme sa pobavili na niektorých obrázkoch. Vždy pred tou pesničkou, ktorú išli hrať, niečo povedali. Veľmi sa mi to páčilo.
– Páčili sa mi obrázky aj pesničky, najmä tie, ktoré nás poučovali o našej Zemi!
–Mne sa páčila prvá pesnička – Úsmev, aj to ako repovali Marínu.
– Veľmi sa mi páčili dve posledné pesničky. Páčili sa mi aj vtipné obrázky. Bolo to aj celkom poučné aj vtipné.
– Páčili sa mi texty piesní. Páčilo sa mi aj to, ako pekne hovorili o našej Zemi, o tom , že nezáleží na tom, ako ľudia vyzerajú, o nezvestných ľuďoch a deťoch, ktoré potrebujú pomoc, porozprávať sa a poradiť. Ešte aj o tom, ako si máme chrániť našu Zem.
– Veľmi sa mi páčila posledná pesnička z muzikálu Maľované na skle. Na obrázkoch nebol len Jánošík, ale aj iní hrdinovia – Geronimo, Jan Žižka, atď. Cítil som sa po nej oveľa lepšie. Slovenský hrdina v nej ako by mi dal silu. Celý program bol výborný, ale posledná pesnička bola najlepšia.
Potulky prírodou
Dňa: 21.10.2010 sa žiaci I. stupňa zúčastnili výchovného koncertu s enviromentálnou tematikou. Zaujímavou a náučnou formou im účinkujúci prezentovali známe hrady, pohoria a vodstvo na Slovensku. Žiaci sa aktívne zapájali do súťaží v programe a obnovili si vedomosti, ktoré predtým získali na vyučovaní.
Ako bolo v Keni
Štvrtok 14.10. patril "Spomienkam Na Afriku." Naša bývalá žiačka Mirka Triznová nám bola porozprávať o svojom 2-mesačnom pobyte v Afrike. Zaujímavou a veku primeranou formou nám prezentovala zážitky, postrehy a fotografie zo svojej cesty. Jej úlohou bolo pomáhať africkým deťom v škole. Táto škola bola vybudovaná aj z finančných prostriedkov, ktoré sa vyzbierali počas vianočných sviatkov v Dobrej novine. Ďakujeme za krásne a pútavé rozprávanie.
Cirkus bez hraníc
Cirkus bez hraníc sa nazývalo vystúpenie ukrajinských artistov, žonglérov, fakírov a klaunov, ktoré sme mohli 13. októbra vidieť v našej škole. Najprv sme dlho čakali na ich príchod v telocvični, pretože uviazli v dopravnej zápche medzi Ružomberkom a Liptovským Mikulášom, ale ich program stál za to. Kým sa artisti pripravovali na vystúpenie, zabával nás manažér. Naučil nás privítať účinkujúcich tlieskaním a dupaním. Páčilo sa to najmä deťom z prvého stupňa. Starší žiaci sa tešili, že im odpadnú vyučovacie hodiny, ale predstavenie sa im nakoniec tiež páčilo, aj keď sa hanbili svoje uznanie či obdiv prejaviť potleskom. Prečítajte si ako niektorí hodnotili tento program:
– Cirkus bez hraníc – už len z toho názvu vyplýva, že to bude niečo vzrušujúce a niečo, na čo sa bude dať určite pozerať. Môj pocit bol samozrejme pozitívny. Som presvedčená, že za všetkými tými scénkami boli stovky hodín cvičenia a tréningu.Bolo to úplne dokonalé a určite to stálo za to. U mňa najviac zabodovali tým, že tam neboli žiadne zvieratá. Na to by som sa nemohla pozerať, pretože si myslím, že cirkusové zvieratá sa v cirkuse iba trápia a sú týrané. Najkrajšie číslo bolo s artistkami. Hadia žena bola úžasná. Majiteľ cirkusu bol veľmi príjemný. Bolo to cítiť už z jeho hlasu.
– Na cirkus sme čakali dlhšie, ale oplatilo sa. Veľmi sa mi páčilo žonglovanie s kolkami a guľôčkami. Potom jedno dievča žonglovalo aj nohami. Bolo to veľmi zaujímavé. Na klaunoch, ktorí si robili navzájom zle sa zabávali najmä menšie deti. Mňa zaujala najmä hadia žena, bolo to neuveriteľné, ako sa vedela ohýbať. Bol tam aj fakír, ktorý skákal po skle, pálil sa ohňom a hádzali po ňom nože.
– Páčil sa mi fakír, ako chodil po črepinách, ako si ľahol na klince a a ko sa hral s ohňom. Klauni sa mi nepáčili, pretože to bolo predstavenie pre malé deti. Hadia žena bola skvelá, lebo tak ohýbať by som sa nedokázal. Aj žena , čo bola na stoličke a žonglovala nohami a k tomu dole hlavou, bola vynikajúca.
– Cirkusové predstavenie bolo zaujímavé. Veľmi sa mi páčili žongléri. Muselo to byť náročné sa tak naučiť žonglovať. Párkrát im to spadlo, ale to skoro ani nikto neuzrel. Ešte lepšie bolo predstavenie s ohňom a chodenie po črepoch. Určite to bolo nebezpečné, ale páčilo sa mi to viac, ako predstavenie dvoch šašov, aj keď som sa aj na nich nasmial.
– Celkom to bolo dobré, mohli by ešte dakedy prísť. Daktoré vystúpenia boli zaujímavé, ale daktoré ma nezaujímali, napríklad klauni. Najzaujímavejšie bolo, keď fakír chodil po črepinách , potom si ľahol na klince a žena mu stúpala po bruchu.
– Na cirkusovom predstavení sa mi najviac páčilo, ako žonglovali dve dievčatá. Nepáčilo sa mi, keď do mikrofónu začal rozprávať starší pán a nám v hľadisku kázal dupať a tlieskať. To sa mi zdalo nudné. Aj keď som odišiel pomerne skoro, tak sa mi to celkom páčilo. Odporučil by som to aj iným školám. Škoda, že som nevidel fakíra s ohňom a ostatné zaujímavé vystúpenia. Ale to čo som videl, muselo stáť veľa času a tvrdého tréningu.
Deň chôdze
Dňa: 4. 10. žiaci I. stupňa sa aktívne zapojili do akcie Deň chôdze. Táto akcia mala motivovať žiakov k telesným a pohybovým aktivitám a poukázať na význam pohybu pre zdravie človeka. Počasie nám prialo a všetci sme si mohli naplno vychutnať radosť z pohybu.
Beh pre zdravé srdce
Dňa 29.09.2010 sa v ZŠ Bobrovec uskutočnil Beh pre zdravé srdce. Tento beh uskutočnili učitelia počas triednických hodín v rámci Dňa mlieka na školách, Svetového dňa zdravej výživy a Svetový deň srdca. Táto akcia mala pripomenúť deťom a dospelým, čoho dôkazom bola aj účasť učiteľov, aké dôležité je pre život človeka srdce. Keďže srdce je pumpou organizmu, musíme sa oň aj patrične starať, a to správnou životosprávou, k čomu patrí aj konzumácia mlieka a pohyb. Primeraný pohyb umožňuje nášmu srdcu záťaž, a tým sa precvičuje cirkulácia krvi, znižuje sa riziko srdcovo-cievných ochorení.
Očová, Očová
22.9.2010 na našu školu zavítal p. Anton Budinský. Žije v Podpoľaní - v Očovej. Jeho záľubou sú ľudové piesne a ľudové nástroje, na ktorých hrá. Originálne ukážky predviedol hrou na archaických hodobných nástrojoch - fujara, píšťaľa, handrárska píšťalka, gajdy, drumbľa, okarina, Panova flauta, citara, heligónka, pastiersky bič, krumhorna, cimbal. žiaci prostredníctvom hudobno - zábavného programu mali tak možnosť sa oboznámiť aj s neznámymi hudobnými nástrojmi a hrou na ne.
Plavecký kurz
Od 20. septembra do 24. septembra sme sa my štvrtáci zúčastnili plaveckého kurzu. Našimi inštruktormi boli p. uč. Mertoš M. a p. uč. Král D. Zo začiatku mali niektorí z nás obavy. Zoznámenie sa s vodou sa nám hneď zapáčilo. Okrem povinných cvikov sme sa hrali aj rozličné hry s loptou a pukom v bazéne. Posledný deň sme mali záverečné testy a zmerali sme si sily v plaveckých štýloch "kraul" a "prsia".
Najlepší potápači: Erik Baga a Patrik Kubala, najlepšie prsiarske nohy: Patrik Chebeň, najlepšie kraulové nohy: Martina Rusinová a Monika Vaškebová, najlepší plavci: Patrik Kubala - kraul, Patrik Chebeň - kraul, Erik Baga - kraul
Žiaci 4. A triedy
Ochrana života a zdravia
Povinné učivo "Ochrana života a zdravia" sa na základných školách realizuje formou didaktických hier a účelových cvičení. Tieto sme absolvovali v ňoch 16. a 17.9.2010. OŽZ integruje postoje, vedomosti a zručnosti žiakov zamerané na ochranu života a zdravia v mimoriadnych situáciách, tiež pri pohybe a pobyte v prírode, ktoré môžu vzniknúť vplyvom nepredvídaných skutočností ohrozujúcich človeka a jeho okolie. Odbornú zložku tvoria: riešenie mimoriadnych situácií - civilná ochrana, ktorú realizovali žiaci spolu s vyučujúcimi, zdravotná prírpava, na ktorú boli pozvaní pracovníci ČK , pohyb a pobyt v prírode. K dopravnej výchove bola pozvaná pracovníčka PZ..
Vznik tejto www stránky
- Stránka našej školy je konečne na internete. Nájdete tu množstvo rôznych funkcií a zaujímavostí. Zoznamy žiakov, tried, učiteľov, rozvrhy, aktuálne suplovania a množstvo iných údajov.