- Národný projekt - Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II (NP PO II)
- Projekt eTwinning: Výmena vianočných pozdravov
- Projekt eTwinning: Výtvarné prepojenia v digitálnom svete
- Projekt - Cezhraničná akadémia biznisu v Obci Poronin a Obci Bobrovec
- Projekt Zlepšenie technického vybavenia odborných učební a knižnice v Základnej škole Bobrovec
- Projekt „Efektívne inkluzívne vzdelávanie v ZŠ Bobrovec“
- Recyklohry
- Jolly Phonics
- Záložka do knihy
- English ONE - „Nové trendy vzdelávania učiteľov anglického jazyka na ZŠ“
- Hovorme o jedle
- Hravo ži zdravo
- Hravo ži zdravo 2015
- MojaFamilia
- Moja prvá škola
- Pod modrou oblohou
- Póla radí deťom
- Správaj sa normálne
- Tenis do škôl
- Učenie je zábava - Hejného metóda
- Veselé kolobežky
- Modernizácia vzdelávacieho procesu na ZŠ
- Moderné vzdelávanie – digitálne vzdelávanie pre všeobecno-vzdelávacie predmety
- Komplexný poradenský systém prevencie a ovplyvňovania sociálno-patologických javov v školskom prostredí
- Podpora profesijnej orientácie žiakov ZŠ na odborné vzdelávanie
- Zvyšovanie kvality vzdelávania na ZŠ a SŠ s využitím elektronického testovania
Póla radí deťom
V oblasti prevencie platí pravidlo: „Na prevenciu hádam nikdy nie je zavčasu !“ Aj z tohto dôvodu p. policajtka Poljaková realizuje preventívny projekt ,,Póla radí deťom“ s deťmi prvého ročníka. Jeho úlohou je naučiť deti bezpečne sa správať v rizikových situáciách, pripravovať ich k zodpovednosti za svoje zdravie a svoje veci, poskytnúť i tejto vekovej kategórii informácie zamerané na zvyšovanie ich právneho a sociálneho vedomia. Prostredníctvom projektu sú deti primeraným spôsobom informované o rizikách, s ktorými sa môžu v bežnom živote stretnúť.
Ide približne o hodinové stretnutie, na ktorom sú informácie podané hravou formou. Sprievodcom dvadsať stranového pracovného zošita je predškoláčka Póla. Póla - formou príbehu vysvetľuje deťom riziká, ktoré im hrozia na ulici, na ihriskách či pri pohybe medzi cudzími ľuďmi. Rozpráva im o dopravných predpisoch, ktoré musia dodržiavať pri bicyklovaní alebo keď idú na prechádzku. Upozorní aj na možné spôsoby ako si chrániť zdravie a na riziká závislostí, ktoré im hrozia v ich veku (televízia, počítače, hracie konzoly, mobily, ...) Oboznamuje deti s prácou polície a ako majú privolať pomoc, keď ju budú potrebovať. Upozorňuje na nebezpečenstvo ,,šikany“, ktorá sa môže objaviť aj v ich triede, poukazuje na spôsoby ako sa môžu proti ,,šikane“ v ich veku brániť. Tieto vedomosti nadobúdajú deti formou doplňovania, dopisovania, lúštenia alebo prerozprávania poučných príbehov za pomoci nakreslených obrázkov. Poznatky z pracovného zošita sú sprevádzané samotnými vstupmi detí. Informácie, ktoré si môžu vyskúšať za pomoci policajta na modelových situáciách a formou situačných hier.
Na záver stretnutia si deti vyskúšajú rolu policajta, oboznámia sa s niektorými pomôckami, ktoré policajt používa pri práci.