Dňa 22.06.2026 prebehlo výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa/ky školy. Výsledky výberového konania nájdete tu
Novinky
Výsledky výberového konania
🏆 REŠTARTUJ SVOJU ENERGIU V BUFETE! 🥐🥤
Športovci, diváci a všetci pozor! Olympijský deň si vyžaduje olympijské výkony a tie nedáš s prázdnym žalúdkom. Či už beháš, skáčeš do diaľky alebo len usilovne fandíš, náš školský bufet je pripravený podržať ŤA!
Kedy máme otvorené?
- 📅 Pondelok 22. 6. 2026 – Naštartuj týždeň správnou dávkou energie!
- Počas veľkej prestávky
- 📅 Štvrtok 25. 6. 2026 – Veľké finále počas Olympijského športového dňa!
- 📅 Pondelok 22. 6. 2026 – Naštartuj týždeň správnou dávkou energie!
Zoznam žiakov prijatých do 1. ročníka
Výlet do Prešova - 8.A
- 11
Vo štvrtok 11. júna sme absolvovali školský výlet do Prešova, ktorý bol plný zaujímavých zážitkov. Už samotná cesta vlakom bola trochu chaotická, no zároveň priniesla viacero vtipných situácií.
V Prešove sme navštívili únikovú miestnosť, kde sme si vyskúšali spoluprácu, logické myslenie a riešenie rôznych úloh pod časovým tlakom. Nasledovala prechádzka námestím, kde sme mali čas na oddych. V nákupnom centre Novum sme sa najedli, prešli si jednotlivé obchody a strávili tu príjemné chvíle.Celý výlet hodnotíme ako vydarený a plný spoločných zážitkov, na ktoré budeme dlho spomínať.
Žiaci 8.A triedy
Tajomný deň za bránami hasičskej zbrojnice
Dobrovoľná požiarna ochrana SR a Republiková komisia mládeže DPO SR vyhlásili pre školský rok 2025/2026 celoslovenskú literárnu súťaž detí na tému „Môj deň na hasičskej zbrojnici“, do ktorej sa zapojili aj žiaci našej školy. Ešte pred písaním prác sa naši žiaci vydali na výnimočnú exkurziu do hasičskej zbrojnice DHZ Bobrovec. Za jej bránami ich čakala zaujímavá prednáška o práci hasičov, ich zásahoch aj technike. Žiaci si zároveň prezreli vynovené priestory zbrojnice a na chvíľu nahliadli do sveta, kde rozhodujú sekundy a odvaha. Z tejto návštevy vznikli literárne práce plné fantázie, zážitkov a predstáv o tom, aký môže byť jeden deň medzi hasičmi.
Slávnostné vyhodnotenie súťaže sa uskutočnilo 13. 6. 2026 na futbalovom ihrisku v Jamníku, ako súčasť hasičskej súťaže Plameň. Veľký úspech dosiahla Silvia Baleková z 5. B triedy, ktorá získala vo svojej kategórii 1. miesto.
Srdečne blahoželáme a ďakujeme všetkým žiakom za ich tvorivosť a reprezentáciu školy.
NÁŠ VÝLET DO KOŠÍC
- 7
Vo štvrtok 4.6.2026 sa triedy 6.A a 5.B zúčastnili výletu do Košíc, kde navštívili Steel park – park vedy a zábavy. Cestovali sme vlakom z našej stanice v Liptovskom Mikuláši. Cesta nám ubehla veľmi rýchlo, do Košíc sme prišli o 9.00h. Pomocou navigácie sme sa pešo dostali do Steel parku. V Steel parku sme sa rozdelili do dvoch skupín. Jedna skupina išla na aktivitu Elektrina ťa (na)kopne, zatiaľ čo druhá skupina bola na aktivite Supravodivý levitujúci vláčik. Skupina, ktorá bola na elektrine, objavovala elektrickú vodivosť/nevodivosť predmetov zo svojho každodenného okolia, súťažili sme v zostavení čo najdlhšieho elektrického obvodu, overili sme si pochopenie elektrickej vodivosti a naučili sme sa zakresliť jednoduchý elektrický obvod. Skupina ktorá bola na vláčiku, sa dozvedela tajomstvo Supravodivého levitujúceho vláčika, ktorý sa pohyboval po oválnej koľajnicovej dráhe, a to bez toho, aby sa jej dotýkal, a iné experimenty. Obidve skupiny sa následne presunuli na workshop. Veľmi sa nám tam páčilo. Po skončení aktivít sa žiaci spolu s pani učiteľkami presunuli do obchodného centra Aupark. Žiaci tam mali možnosť nákupu, najesť sa, či oddýchnuť si. Po úspešnom nakupovaní a oddýchnutí sme sa presunuli na vlakovú stanicu, odkiaľ sme sa opäť vlakom cestovali domov. Zaujímavé fotografie a video si môžete pozrieť v prílohe.
Spolu s pani učiteľkami sme si výlet poriadne užili a plný zážitkov sme sa vrátili domov.
Žiaci 6.A, 5.B
🌊 Školský výlet plný zážitkov🚍
- 2
Dňa 3. 6. 2026 sa žiaci tried 5.A, 7.A a 9.B vybrali na školský výlet, ktorý bol plný dobrodružstva, dobrej nálady a nezabudnuteľných chvíľ.🛶 Najväčším zážitkom bol splav Dunajca, ktorý spojil oddych, dobrodružstvo aj veľa smiechu. Časť žiakov sa vydala na tradičných pltiach pokojnou cestou medzi nádhernými skalnými útesmi Pienin, zatiaľ čo odvážnejší si zvolili rafty, kde si naplno užili rýchlejšiu jazdu a vodné dobrodružstvo. Nechýbali úsmevy, povzbudzovanie ani osviežujúce špliechanie vody. Niektorí skončili úplne mokrí, no práve to bolo dôkazom, že si splav užili naplno a s veľkým nadšením. 💦😄🛍️ Po vodných zážitkoch sme sa presunuli do Popradu, kde sme navštívili OC Forum. Žiaci si dopriali občerstvenie, nakúpili drobné suveníry alebo si oddýchli po aktívne strávenom dopoludní.📸 Výlet sa niesol v príjemnej atmosfére plnej smiechu, spoločných zážitkov a pekných chvíľ so spolužiakmi a učiteľmi. Všetci sme si odniesli množstvo krásnych spomienok a už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné dobrodružstvá. ✨
Výlet 9.A – Bratislava
- 8
Dňa 9.6 sa uskutočnil školský výlet 9.A do Bratislavy.
Najprv sme navštívili únikovú miestnosť s názvom izba číslo 13 v ktorej sme hľadali kľúče od východu a riešili rôzne hlavolamy. Po rozchode na Nivách sme sa autobusom prepravili pod most SNP odkiaľ sme išli pešo na stanicu a pozreli sme si pamiatky Starého mesta. Výlet sa nám páčil a aj keď sme trošku zmokli, stalo to za to.
Rebeka Retyova 9.A
VIDEOSÚŤAŽ „Objav svoju diecézu“.
Pri príležitosti 250. výročia založenia Spišskej diecézy Diecézny katechetický úrad zorganizoval VIDEO SÚŤAŽ „Objav svoju diecézu“.
Jej cieľom bolo pozvať žiakov k objavovaniu krásy vlastnej diecézy, jej duchovných koreňov, života, ľudí, kostolov, tradícií a miest, ktoré formovali našu vieru.
Hlavná téma: Vďačnosť za dedičstvo našej diecézy.
Video žiačok 9. B triedy Kristíny Machajovej a Lívie Polomčákovej „Bobrovec JKS – Muzikantská kaplnka“ zachytáva súbor piesní pochádzajúcich z Bobrovca a približuje miestnu duchovnú tradíciu. V kategórii Dvojice/skupinky obsadilo krásne 2. miesto.
SteelPark Košice- Park vedy (8.6.2026)
- 6
Cestovanie za poznaním sa vždy oplatí, a preto sa triedy 6.B a 8.B vybrali na školský výlet do Košíc objavovať tajomstvá vedy. Žiaci šiesteho ročníka sa dozvedeli princíp Supravodivého levitujúceho vláčika, ktorý sa pohybuje po oválnej koľajnicovej dráhe, a to bez toho, aby sa jej dotýkal, na rôznych pokusoch zistili, ako funguje mrazivý tekutý dusík, ktorý žiaci pocítili na vlastnej koži. V druhej časti workshopu skúmali, čo sa deje s rôznymi predmetmi pod zvonom, keď z neho vytiahneme vzduch a vznikne vákuum. Ôsmaci si prezreli výstavu Einsteinovo laboratória zameranú na časť fyziky- optiku. Žiaci sa dozvedeli, ako funguje optické meranie vzdialenosti, ako fungujú naše oči, a prečo vidíme. Žiaci si vyskúšali tvorbu hologramov a naučili sa, ako vysvetliť ich vznik. Vysvetlili si rôzne funkcie fotoaparátov a niektoré parametre fotografií, aj to, ako fotiť predmety, ktoré sa pohybujú. Po zaujímavom programe sme navštívili aj Aupark Košice, kde sme mali čas na nákupy. Výlet nám spríjemnilo slnečné počasie a krásna architektúra mesta Košice.
Celoštátne kolo výtvarnej súťaže
Škola v prírode
- 9
V dňoch 01. 06. - 05. 06. 2026 sa žiaci 4.A a 4.B triedy zúčastnili Školy v prírode vo Villa Zarra v Habovke. Žiaci sa počas pobytu nielen učili, ale aj spoznávali prekrásnu prírodu Oravy. K výhodám tohto rekreačného zariadenia patrili ponúkané služby kvalitných animátorov, mnoho súťaží, vychádzok do prírody, návšteva bazéna a bowlingu v rezorte. Žiaci si z pobytu odniesli mnoho zážitkov a skúseností.
Pomôž nám vyhrať!
Pomôž nám vyhrať!
Klikni na „Jarný strih“, odpíš kód z obrázka, ale pošli sms
https://www.talentagent.sk/sutaz/348-pod-von-2
Za každý hlas ĎAKUJEME !
Superfinále gymnastického štvorboja chlapcov
Naši žiaci dosiahli významný úspech, keď sa vďaka svojej usilovnosti, vytrvalosti a pravidelnej príprave prebojovali až na Školské majstrovstvá Slovenska v gymnastickom štvorboji chlapcov. Súťaž sa konala 3. júna 2026 v Dubnici nad Váhom.
Farby našej školy reprezentovali Michal Brna (5.A), Marcel Martančík (5.B), Adrián Mliečko (5.B), Martin Roth (6.B) a Matej Trizna (6.A).
V silnej konkurencii družstiev si zmerali sily v disciplínach akrobacia, preskok, hrazda a šplh na čas. Súťaž bola mimoriadne vyrovnaná a o konečnom poradí rozhodovali často len minimálne bodové rozdiely.
Naši reprezentanti predviedli kvalitné výkony, počas celej súťaže bojovali s veľkým nasadením a odhodlaním. Za svoje úsilie boli odmenení výborným 4. miestom. K tomuto úspechu im srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy .
Monitoring v knižnici
Dňa 28.5.2026 sme sa ja, Sofia Rusinová (9.A) a Nina Močiliaková (9.A), zúčastnili 13. ročníka súťaže Monitoring v knižnici, ktorý je súčasťou projektu FPU Knižnicu treba zažiť realizovanej v Liptovskej knižnici G. F. Belopotockého. Súťaž pozostávala zo siedmich kôl: slovenská a svetová literatúra, teória literatúry, gramatika, geografia, história, príslovia a porekadlá a 740.výročie Liptovského Mikuláša. Aj napriek vysokej konkurencii sme sa umiestnili na úžasnom 1. mieste. Počas súťaže vládla uvoľnená a príjemná atmosféra. Z tohto podujatia sme si odniesli nielen milé ceny, ale aj veľa zážitkov a spoznali sme budúcich spolužiakov a skvelých ľudí.
Sladké popoludnie v krúžku varenia
Dievčatá z 5. a 6. ročníka si na krúžku varenia opäť vyskúšali svoje kuchárske zručnosti a pripravili hneď niekoľko chutných dezertov. Tentoraz sa nieslo stretnutie v znamení sladkých dobrôt, ktoré potešili nielen svojou chuťou, ale aj pekným vzhľadom.
Najskôr si dievčatá pripravili pomarančovú panna cottu, jemný taliansky dezert s osviežujúcou citrusovou príchuťou. Pri práci sa naučili správne odmeriavať suroviny, pracovať so želatínou a dbať na presný postup prípravy.
Ďalšou sladkou pochúťkou bola bajadera, obľúbený nepečený dezert z piškót, orechov a kakaa. Dievčatá si vyskúšali miešanie jednotlivých vrstiev a následné zdobenie, pričom mohli prejaviť svoju kreativitu.
Veľký úspech zožala aj Oreo torta, ktorá patrí medzi moderné a obľúbené dezerty. Pri jej príprave sa dievčatá naučili pripravovať krém, skladať jednotlivé vrstvy torty a zdobiť ju sušienkami Oreo.
Počas celého popoludnia vládla v kuchynke príjemná atmosféra. Dievčatá pracovali zodpovedne, navzájom si pomáhali a s veľkým nadšením sa zapájali do všetkých činností. Odmenou im boli nielen chutné dezerty, ale aj nové skúsenosti a radosť z vlastnoručne pripravovaných sladkostí.
Tešíme sa na ďalšie stretnutia, počas ktorých si opäť rozšírime svoje kulinárske vedomosti a objavíme nové recepty. 🍰🍊🍪
LESNÁ PEDAGOGIKA
- 18
Dňa 12. mája sa časti priestorov prvej budovy našej školy premenili na zaujímavé lesné kútiky, v ktorých prebiehala zážitková forma environmentálnej výchovy – Lesná pedagogika. Deti sa hravými aktivitami oboznamovali s lesným ekosystémom. Učili sa o okrídlených obyvateľoch našich lesov, ktorých obrázky pozorovali aj na drevených otáčacích paneloch. Deti zaujali aj vtáčiky ušité z plyšu, ktoré boli verným obrazom skutočných. Vyrábali si tiež papierových vtáčikov, ktorých mená možno dovtedy ani nepočuli. Na inom mieste ich zaujali kožúšky lesných zvierat – kamzíka, diviaka, medveďa, veveričky alebo líšky. To, či deti poznajú naše ihličnaté a listnaté stromy, si preverili pri rozhovoroch s lesnými pedagógmi, ktorí im priblížili svet stromov prostredníctvom ukážok vetvičiek, listov, šišiek či semien. Na pripravené kartičky si nalepili semienka stromov, napríklad nášho najrozšírenejšieho ihličnatého stromu – smreka obyčajného a listnatého stromu – buka lesného. Mohli si vyskúšať odev lesníka v prípade dažďa či zahrať hokej so šiškami borovice. Veľmi ďakujeme pracovníkom Lesov SR – lesným pedagógom – že sa prišli podeliť s našimi žiakmi o svoje bohaté skúsenosti.
Raz vidieť stačí !
Existujú inštitúcie, kam sa človek nechce nikdy dostať. Väčšinou ich poznáme len z vonku. Patrí k ním aj väznica. Naši žiaci mali možnosť poznať časť priestorov väznice osobne. Ôsmaci a deviataci sa zúčastnili na besede v Ústave na výkon trestu a odňatia slobody pre mladistvých v Sučanoch.
V Sučanoch sme strávili celé dopoludnie. Mali pre nás pripravenú besedu s prokurátorkou okresného súdu, interaktívne stretnutie s preventistkou, ktorá sa venuje prevencii v drogovej oblasti. Následný program bol zameraný na samotné pôsobenie ÚTVOS – u s besedou s odsúdeným. Celkom na záver žiaci (a nielen žiaci) mohli zažiť, ako sa človek cíti, ak sú voči jeho osobe použité donucovacie prostriedky.
Ponúkame vám aspoň mini fotodokumentáciu, pretože do priestorov väznice sme mali možnosť zobrať si len doklad totožnosti.
Voda a rod očami žiakov
Organizácia Spojených národov pre vodu (UN WATER) aj tento rok vyzvala organizácie, inštitúcie, školy a ďalšie zariadenia na celom svete na podporu kampane k Svetového dňu vody. Tento rok určila tému: Voda a rod. Naše žiačky Nina Močiliaková, Zuzanna Lis, Saša Drusková, Hana Belujská a Silvia Baleková výtvarne stvárnili myšlienku témy. Liptovská vodárenská spoločnosť udelila čestné uznanie a cenu Nine Močiliakovej.
Dievčatám ďakujeme za zapojenie sa do súťaže a podporu kampane.
Viac na: https://www.lvsas.sk/clanok/419-voda-a-rod-ocami-ziakov
Bobrovec za dobrú vec